top of page

 Doğayı önemsiyoruz ve

Doğadan ilham alıyoruz.

Sürdürülebilirlik kavramı doğal kaynaklar ile uyum içerisinde üretim ve tüketim, dinamik işbirlikleri ve sosyal etki üzerinden tanımlanıyor. Çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla sürdürülebilirlik, insanlığın ve gezegenin karşı karşıya olduğu bir çok sorunun çözümü. Bizler de bu çözümün bir parçası olmak için çalışıyoruz.

Yaptığımız her işte sürdürülebilirliği merkezimize alarak birçok alanda farkındalık yaratabileceğimizi ve en önemlisi çevreye ve içinde bulunduğumuz topluluklara karşı sorumluluğumuzu yerine getirebileceğimizi biliyoruz.

Paydaşlarımızın daha verimli üretim yapmaları için sürdürülebilir ve ekolojik çözümler üzerine yoğunlaşmaktayız. Bu kapsamda hayat bulmuş olan ürün gruplarımız içerisinde bitki atıklarından elde edilen doğal boyalarımız, tek seferde doğru boyama ve iyi haslık değerleri sağlayan temiz içerikli sentetik boyalarımız, ekolojik siyah boya seçeneklerimiz mevcut.

Ürün İçeriklerinin Kontrolu ve Belgelendirilmesi

Çevreye, doğaya ve topluma karşı olan sorumluklarının farkındayız. Bir boyarmadde üretiminden son kullanımına kadar olan tüm süreçte çevreye ve insan sağlığına olabilecek tüm etkileri inceliyor ve akredite laboratuvarlarda test ettirerek ürünlerimizde zararlı içerikler olmadığından emin oluyoruz.

Sertifikalar:

ZDHC

ZDHC Roadmap to Zero (Sıfıra Giden Yol Haritası Programı) daha sürdürülebilir üretimin temelini oluşturarak, tekstil, ayakkabı ve deri sektöründe iyi uygulamaların, moda endüstrisinde, küresel tedarik zincirini temizleyerek zararlı kimyasalların ortadan kaldırmasına öncülük etmektedir.

 

Dena Boya, küresel değer zincirini desteklemeye ve kendimizi adadığımız sürdürülebilir üretime, ürün güvenilirliği ile destek sunmaktadır. Bu nedenle, 2020 yılı itibari ile ZDHC Roadmap to Zero programına katılmıştır.

 

Daha fazla bilgi için https://www.roadmaptozero.com/

Sertifikalar:

GOTS

Küresel Organik Tekstil Standardı (GOTS) amacı, son tüketiciye güvence sağlayarak, lifin toplanmasından çevresel ve sosyal açıdan sorumlu üretime ve etiketlemeye kadar, tekstillerin sertifikalı organik statüsünü sağlayan küresel çapta tanınan gereklilikleri tanımlamaktır.

 

Küresel Organik Tekstil Standardı (GOTS), moda endüstrisinde, tedarik zinciri ile ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere organik lifler için sertifika ile desteklenen dünya çapında lider tekstil işleme standartıdır.

Daha fazla bilgi için https://global-standard.org/

AdobeStock_135657153.jpeg
  • Quality Policy
    1. We create and continuously improve our quality management system in a way that fulfills the requirements of the ISO 9001 Quality Management System Standard in line with our mission, vision and strategic objectives. 2. We create a culture of excellence by developing all our processes with a continuous improvement and sustainability approach. 3. We develop and implement projects to increase the satisfaction of all our stakeholders. 4. With a culture of excellence, we provide sustainable benefit to the development of the economic, environmental and social standards of all our stakeholders. 5. We create a flexible leadership culture that leads, inspires and empowers its employees in realizing the values of the organization inside and outside the organization.
  • Environmental Policy
    1. We continuously improve all our activities in accordance with the ISO 14001 Environmental Management System standard, in a way that supports biodiversity and ecosystem. 2. We fulfill the requirements of environmental laws and regulations and customer requests. 3. We reduce the amount of waste and energy consumption in order to use natural resources in the most efficient way. 4. We develop environmental awareness in order to provide sustainable benefits for our internal and external stakeholders. 5. We ensure the prevention of pollution and the protection of the environment. 6. We ensure that our internal and external stakeholders are informed about our corporate communication resources, our environmental activities and our environmental policy. 7. We contribute to the building of a Sustainable Society by offering environmentally friendly products to the customer.
bottom of page