top of page

 Doğayı önemsiyoruz ve

Doğadan ilham alıyoruz.

Sürdürülebilirlik kavramı doğal kaynaklar ile uyum içerisinde üretim ve tüketim, dinamik işbirlikleri ve sosyal etki üzerinden tanımlanıyor. Çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla sürdürülebilirlik, insanlığın ve gezegenin karşı karşıya olduğu bir çok sorunun çözümü. Bizler de bu çözümün bir parçası olmak için çalışıyoruz.

Yaptığımız her işte sürdürülebilirliği merkezimize alarak birçok alanda farkındalık yaratabileceğimizi ve en önemlisi çevreye ve içinde bulunduğumuz topluluklara karşı sorumluluğumuzu yerine getirebileceğimizi biliyoruz.

Paydaşlarımızın daha verimli üretim yapmaları için sürdürülebilir ve ekolojik çözümler üzerine yoğunlaşmaktayız. Bu kapsamda hayat bulmuş olan ürün gruplarımız içerisinde bitki atıklarından elde edilen doğal boyalarımız, tek seferde doğru boyama ve iyi haslık değerleri sağlayan temiz içerikli sentetik boyalarımız, ekolojik siyah boya seçeneklerimiz mevcut.

Ürün İçeriklerinin Kontrolu ve Belgelendirilmesi

Çevreye, doğaya ve topluma karşı olan sorumluklarının farkındayız. Bir boyarmadde üretiminden son kullanımına kadar olan tüm süreçte çevreye ve insan sağlığına olabilecek tüm etkileri inceliyor ve akredite laboratuvarlarda test ettirerek ürünlerimizde zararlı içerikler olmadığından emin oluyoruz.

Sertifikalar:

ZDHC

ZDHC Roadmap to Zero (Sıfıra Giden Yol Haritası Programı) daha sürdürülebilir üretimin temelini oluşturarak, tekstil, ayakkabı ve deri sektöründe iyi uygulamaların, moda endüstrisinde, küresel tedarik zincirini temizleyerek zararlı kimyasalların ortadan kaldırmasına öncülük etmektedir.

 

Dena Boya, küresel değer zincirini desteklemeye ve kendimizi adadığımız sürdürülebilir üretime, ürün güvenilirliği ile destek sunmaktadır. Bu nedenle, 2020 yılı itibari ile ZDHC Roadmap to Zero programına katılmıştır.

 

Daha fazla bilgi için https://www.roadmaptozero.com/

Sertifikalar:

GOTS

Küresel Organik Tekstil Standardı (GOTS) amacı, son tüketiciye güvence sağlayarak, lifin toplanmasından çevresel ve sosyal açıdan sorumlu üretime ve etiketlemeye kadar, tekstillerin sertifikalı organik statüsünü sağlayan küresel çapta tanınan gereklilikleri tanımlamaktır.

 

Küresel Organik Tekstil Standardı (GOTS), moda endüstrisinde, tedarik zinciri ile ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere organik lifler için sertifika ile desteklenen dünya çapında lider tekstil işleme standartıdır.

Daha fazla bilgi için https://global-standard.org/

AdobeStock_135657153.jpeg
bottom of page